Блог для учителів англійської та німецької мов, класних керівників, батьків та дітей, для усіх, кого цікавить або безпосередньо стосується шкільне життя
субота, 30 березня 2019 р.
вівторок, 26 березня 2019 р.
понеділок, 25 березня 2019 р.
понеділок, 18 березня 2019 р.
четвер, 14 березня 2019 р.
На Урок. Цікаве. 5 мультфільмів для школярів про дружбу
Журнал «На Урок»
Редакція
Добірка яскравих мультфільмів про справжню дружбу.
Усім нам хочеться мати справжніх друзів, до яких у будь-який час можна звернутися за порадою, з якими можна поговорити та просто цікаво провести час. Але що ми бачимо зараз? Усе частіше діти або не мають справжніх друзів, залишаючись сам на сам із своїми проблемами та переживаннями, або ж очікують від дружби надто багато для себе особисто, а самі при цьому нічого не хочуть давати.
До чого це може призвести? До проблем у спілкуванні з оточуючими, невміння виражати власні емоції та допомагати одне одному. Звісно, навчити дружити неможливо, але показати, якою може бути дружба, цілком реально! І допоможуть вам у цьому тематичні мультфільми.
Мультфільм «Лілі та сніговик»
Чарівний та ніжний мультик про справжню дружбу між дівчинкою і сніговиком. Так-так, навіть якщо ви зовсім різні, це не означає, що ви не можете бути друзями! Навіть більше – чим більше у вас відмінностей, тим цікавіше. Можливо, ваш друг може відкрити вам цілий усесвіт, який ви й уявити не могли.
Головне – навіть у повсякденній рутині не забувати старих друзів та завжди залишатися поруч із ними.
Анімацію було створено у 2015 році мультиплікаційною компанією Cineplex.
Запропонуйте школярам подивитись мультфільм і подумати над тим, чому важливо цінувати дружбу та чи так легко відновити її, наприклад, після сварки.
Мультфільм «Кітбуль»
Ще один чудовий приклад того, що дружба – надзвичайне почуття, здатне поєднати навіть тих, кого, на перший погляд, важко уявити поряд. От хто б міг повірити у щиру дружбу вуличного кошеняти та пітбуля? Але вони не тільки стали друзями, а ще й урятували одне одного та разом знайшли нову домівку.
Мультфільм було створено на студії Pixar у 2019 році, режисер – Росана Сулліван.
Подивіться цей мультфільм разом із учнями під час класної години. Адже ця анімація – не тільки чарівна ілюстрація дружби між істотами із різних світів, а і чудовий приклад того, як не можна поводитися із тваринами.
Мультфільм «Разом ми сила!»
Тільки об’єднавши зусілля, ми можемо досягти мети. І навіть звернути гори! Це доводять герої наступної анімації. Краби, мурав’ї та пінгвіни об’єдналися проти спільної загрози та зуміли подолати ворога!
Запропонуйте учням подивитися цей мультфільм та подумати над тим, чому командна робота настільки важлива та що трапилося б із героями анімації, якби вони покинули один одного у складній ситуації.
Мультфільм «День, коли щастить»
Ніхто не може бути сам по собі. Звісно, можна прожити самому, без друзів, але це буде не дуже весело та цікаво. Це доводить історія сором’язливого бегемотика Топа, який жив на краю землі та мріяв, щоб до нього хоч хтось завітав у гості. Усе його життя змінилося в один день, коли до нього в гості завітало безпритульне кошеня Тутті.
Ця анімація – справжній ветеран, її було створено ще у 1983 році на кіностудії Київнаукфільм. Це ідеальний мультфільм для перегляду разом із молодшими школярами. Подивіться його та запитайте, як вони розуміють дружбу та чому вона, на їхній погляд, така важлива.
Мультфільм «Лама 3: Друзі»
Інколи дружба виростає з суперництва. Не вірите? Тоді уважно подивіться повчальну історію лами і пінгвінчика, які спочатку не могли поділити ласощі та були ладні ледь не вбити одне одного, а потім стали ліпшими друзями.
Анімацію створено у 2016 році у Blender Institute, режисер – Пабло Васкес.
Це добрий та веселий мультфільм, який можна дивитись як із молодшими школярами, так і зі старшокласниками. Подивіться його і запропонуйте учням подумати над тим, які якості особистості важливі для дружби.
Дружба – чудове почуття, на яке заслуговує кожен. Навчіть своїх учнів приязно ставитися до оточуючих, давати їм шанс та будувати і зберігати дружні відносини. От побачите, вони вам ще подякують!
субота, 9 березня 2019 р.
На Урок. Школа. Мультисенсорне навчання: як запам’ятовувати більше і легше
Школа
Мультисенсорне навчання: як запам’ятовувати більше і легше
Краще один раз відчути, ніж сто разів почути
26 лютого 0 Читати: 8 хвилини
Журнал «На Урок»
Редакція
Що таке мультисенсорне навчання та як його впроваджувати.
Що робити, якщо дитині ніяк не вдається засвоїти навчальний матеріал? Спробуйте змінити методику викладання. Кожен учитель шукає нові оригінальні методи та прийоми, які зроблять урок цікавим, допоможуть учням краще засвоювати навчальний матеріал. До речі, самим учителям теж цікавіше та приємніше викладати, застосовуючи нові підходи та інструменти.
Існує багато цікавих та оригінальних прийомів: й меми на уроках, підходи та інструменти до домашнього завдання, й спеціальні додатки для навчання. Але все одно переважну частину інформації учні сприймають через два основні канали: зір та слух.
Новий підхід до представлення та отримання інформації нам пропонує нам пропонує мультисенсорне навчання. Що ж це таке?
Мультисенсорне навчання – підхід, який дозволяє задіяти всі канали сприйняття: слух, зір, нюх, дотик. Це спосіб активного залучення учнів до сприйняття інформації на уроці, який допомагає полегшити навчання та запам'ятовування. Краще один раз відчути, ніж сто разів почути! Погодьтеся, складно лише за допомогою слів пояснити, яким є певний смак. Дайте учням скуштувати продукт із цим смаком, щоб вони самі словами (або за допомогою кольорів) описали свої відчуття та провели аналогії.
Дуже часто учням важко цілий урок уважно слухати, що розповідає вчитель. Особливо складно це робити дітям у початковій школі. Тому мультисенсорне навчання, яке дозволяє максимально задіяти всі канали сприйняття інформації, справить враження на дітей. Але й про вчителів теж не слід забувати: не так уже й легко розповідати нову тему та одночасно слідкувати за дисципліною. Мультисенсорний підхід здатен полегшити життя вчителя тим, що діти, які зацікавилися завданням, виконуватимуть його, а не бешкетуватимуть. Діти – не нудьгують і не бешкетують, учитель – вчить, а не змушує запам’ятовувати.
Також мультисенсорний підхід – вихід для тих учителів, у кого в класі є дитинадитина, яка не може повною мірою сприймати інформацію через зоровий чи слуховий канали, наприклад з дисграфією, дислексією чи диспраксією. Але пам'ятаймо: будь-які прийоми, навіть найновітніші, стануть буденністю, якщо використовуються щоденно. Тому й мультисенсорний підхід не варто застосовувати надто часто.
Практичне застосування
Мультисенсорний підхід можна використовувати при вивченні будь-якого навчального предмета. Або для проведення інтегрованих уроків.
Геометрія + трудове навчання
Під час вивчення об’ємних геометричних фігур запропонуйте учням зробити їх власноруч. Наприклад, можна фігури виготовити з дерев’яних елементів або із цупкого картону. Навіть зібрати із олівців! Нехай учні задіють фантазію та зроблять ці фігури з незвичних предметів чи матеріалів. Таке завдання допоможе не лише краще засвоїти матеріал, а й задіє дрібну моторику та відчуття дотику. А ще – креативне мислення. Проводити такі інтегровані уроки можна у середній та старшій школі.
Також можна запропонувати захопливу геометричну гру: учні мають зібрати один предмет із різних дрібних деталей, які використовуються в побуті. Наприклад, виготовити будиночок із сірників. Для цього вам знадобиться 3–5 коробочок сірників; велика монета, наприклад 5 копійок; пінцет, зубочистка, а також горизонтальна пересувна платформа (підійде книжка чи коробка для диску). Не обов’язково робити великі поробки. Нехай це буде маленький будиночок, а не витвір мистецтва. Головне, щоб учні зрозуміли та відчули, з яких геометричних фігур складаються різноманітні об'єкти.
Опишіть ситуацію
Зробіть урок розвитку мовлення або іноземної мови незвичайним. Запропонуйте уявити ситуацію: школяр виходить увечері зі школи, на вулиці – мороз і темно. Спробуйте описати шлях із школи додому так, ніби маєте тільки один канал сприйняття інформації. Наприклад, як морозний вечір сприйматиме візуал, на що він зверне увагу; що особливого для аудіала в таку погоду?
На уроці іноземної мови можна запропонувати дітям описати візуальні, аудіальні та кінестетичні образи англійською мовою. Це допоможе краще запам’ятати нові слова або пов’язати іншомовні слова з власними відчуттями, задіяти декілька каналів сприйняття інформації.
Географія + мова
Можна об’єднати урок розвитку мовлення чи іноземної мови з уроком географії. Після вивчення особливостей певної країни запропонуйте учням заплющити очі, уявити, що вони знаходяться у якомусь визначному місці цієї держави. Запитайте, що вони чують, які запахи та емоції відчувають. Поцікавтеся, чи спекотно їм, чи холодно? Які кольори асоціюються з цією країною, яка вона на дотик? Учні можуть розповідати рідною чи іноземною мовами. Це завдання надзвичайно захопливе та цікаве! А ще ефективно розвиває креативне мислення!
Мультисенсорний підхід допомагає розвинути інтелект учнів, здатність образно та виразно говорити, розуміти та сприймати інформацію пов’язану зі звуками, розпізнавати власні емоції та емоції співрозмовників.
Обов’язково проведіть урок, застосовуючи мультисенсорний підхід! Вам та учням сподобається!
На Урок. Інтернет на користь. 3 онлайн-інструменти для інтерактивного навчання
Журнал «На Урок»
Редакція
Кілька простих у використанні, але надзвичайно дієвих інтернет-ресурсів, які додадуть навчанню інтерактивності.
Дієвість інтерактивних засобів навчання вже давно доведена. Адже коли дитина не просто вчить теорію, а може побачити захопливі можливості застосування своїх знань, уроки перетворюються на яскраву мандрівку. І саме завдяки ресурсам інтернету, таку подорож може здійснити будь-який клас! Тож редакція журналу «На Урок» пропонує 3 зручні та зрозумілі, але надзвичайно ефективні онлайн-ресурси, які додадуть інтерактивності вашим урокам.
Ptable
Ptable – корисний та простий у застосуванні інтернет-ресурс, який допоможе успішно працювати з Періодичною системою хімічних елементів. Він перетворює традиційну таблицю Менделєєва на інтерактивний механізм для вивчення хімії.
Сервіс має безліч переваг, серед яких:
- Можливість обрати для роботи українську мову.
- Зрозумілий інтерфейс, що робить використання ресурсу максимально простим.
- Компактний вигляд Ptable (у разі потреби можна увімкнути її розширену версію).
- Синхронізація таблиці з Вікіпедією, що допоможе швидко поповнити теоретичні знання.
- Можливість візуально сприймати та засвоювати значні обсяги важливої інформації.
- Відсутність обов’язкової реєстрації.
Таблиця дуже інформативна і пропонує широкий спектр можливостей. Наприклад, обравши «Властивості» елементів, ви побачите велику інтерактивну сітку різноманітних характеристик як окремого хімічного елемента, так і всієї таблиці. Тобто, працюючи з Ptable, можна швидко сформувати уявлення про функціонування хімічних елементів у природі, їхні взаємозв’язок та відмінності. Робота з опцією «Орбіталь» допоможе побачити всі можливі варіанту руху електронів навколо атомів конкретного хімічного елемента. Не менш цікавими та корисними опціями ресурсу є «Ізотопи» та «Сполуки». Крім того, ви завжди зможете роздрукувати Періодичну систему хімічних елементів.
LearningApps
LearningApps – це безкоштовний ресурс для створення інтерактивних навчально-методичних матеріалів, завдань та вправ для різних шкільних предметів. Його можна використовувати як у навчальному процесі, так для позакласних занять та самоосвіти.
Перевагами LearningApps є:
- Багатомовність, яка дозволяє використовувати ресурс для створення інтерактивних завдань під час вивчення української та іноземних мов.
- Наявність готових шаблонів завдань. Їхня тематика досить широка: від створення тематичних карток із запитаннями та кросвордів до генерування карт знань та моделювання іподрому.
- Можливість використовувати різні корисні інструменти: чат, дошку оголошень, генератор опитувань тощо.
- Наявність великої бази готових завдань і вправ.
- Мінімізація зусиль для створення власних розробок.
Для того, щоб працювати з ресурсом, необхідно зареєструватися (вказати адресу вашої електронної пошти і придумати пароль). Цей процес потребує кілька секунд. Перед створенням авторського завдання ви можете подивитися кілька прикладів таких розробок.
PhET
PhET – це безкоштовний ресурс для створення та використання вже готових інтерактивних симуляцій під час вивчення математики та природничих наук.
Переваги сервісу:
- Великий вибір готових ігор та вправ.
- Можливість ознайомитися із ґрунтовною теоретичною базою, яка допоможе найефективніше використовувати функціонал сервісу.
- Безліч яскравих та інформативних наукових симуляцій.
- Можливість випробувати теорію на практиці.
Для того, щоб просто грати, не потрібно реєструватися. Але якщо ви хочете створювати власні розробки – реєструйтеся (для цього потрібно лише кілька секунд).
Використовуйте будь-які інструменти, які дозволять урізноманітнити навчальний процес, зацікавити учнів та мотивувати їх отримувати нові знання. Головне – бути відкритим для нових можливостей, які пропонує нам інтернет та науковий прогрес.
Цікаве. Шевченківські дні: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок»
Цікаве
Шевченківські дні: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок»
Читати: 9 хвилини
Розробки уроків та корисні матеріали, які допоможуть успішно провести урочистості з нагоди святкування 205-ї річниці народження Тараса Шевченка.
Цього року в Україні відзначається 205-та річниця народження Тараса Григоровича Шевченка. Святкування цієї дати надзвичайно важливе, адже Кобзар – справжній співець українського народу. Його творчість мотивувала не одне покоління борців за свободу та незалежність нашої Батьківщини.
Проведення тематичного заходу дозволить ознайомити учнів із життям, творчим доробком та ідеями видатного Кобзаря. Щоб допомогти вам, ми підготували традиційну добірку матеріалів із Бібліотеки «На Урок».
Тема: Хмари слів до теми «Тарас Григорович Шевченко»Автор: Чумакова Наталя ВікторівнаПро матеріал: Матеріали створено на основі біографії видатного поета. Вони чудово підійдуть для використання на уроках української літератури. Розробка містить 6 хмар слів різної тематики (родина митця, кохання поета, викуп Тараса з кріпацтва).
Тема: Урок-змагання «Тарас Шевченко – геніальний поет, мислитель. Біографія та основні віхи творчості». 9 класАвтор: Карпова Вікторія ЮріївнаПро матеріал: Сценарій уроку-змагання дозволить узагальнити і систематизувати знання учнів про основні віхи життя і творчості Тараса Шевченка. Розробка допоможе учням розвивати культуру мовлення, пам’ять, логічне мислення, увагу та спостережливість. Крім того, школярі будуть дискутувати і аргументувати власну позицію.
Тема: Урок на тему: «Лінійна функція. Її графік і властивості» (до дня народження Тараса Автор: Тверда Валентина ОлексіївнаПро матеріал: Розробка уроку допоможе вчителю успішно поєднати вивчення лінійної функції та закріплення інформації про життя і творчість Тараса Шевченка. Матеріал передбачає розв’язання задач, участь дітей в іграх та вікторинах.
Тема: Презентація «Тарас Шевченко»Автор: Савчук Алла СтепанівнаПро матеріал: Презентація буде чудовим доповненням до матеріалу уроків літературного читання у 2–4 класах та тематичних виховних заходів. Розробка складається з 12 слайдів, які стисло та змістовно розповідають про життя і творчий шлях Кобзаря. Крім того, діти дізнаються про те, як вшановують пам'ять Тараса Григоровича у наш час.
Тема: Шевченко-художник (презентація)Автор: Федик Наталія ІгорівнаПро матеріал: Розробка містить ґрунтовний фактичний матеріал, який допоможе школярам ознайомитись із мистецьким доробком Тараса Шевченка.
Тема: Конспект інтегрованого заняття-бесіди «Т. Г. Шевченко – великий поет України»Автор: Колісник Ірина ІванівнаПро матеріал: Матеріал допоможе успішно продовжувати знайомство дітей із життям та творчістю Тараса Шевченка. Розробка стимулюватиме інтерес учнів до поезії, спонукатиме їх слухати і вчити напам’ять вірші поета. У школярів формуватиметься почуття патріотизму, любов та повага до рідного слова, гордість за національних героїв.
Тема: Усний журнал і презентація «Завжди сучасний Шевченко»Автор: Лютик Оксана МиколаївнаПро матеріал: Розробка дозволить пояснити учням різні аспекти життя і творчості Тараса Шевченка. Діти ознайомляться із його духовною спадщиною та зрозуміють значення творчого доробку поета для історії та культури України.
Тема: Презентація «Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди»Автор: Селецька Інна МиколаївнаПро матеріал: Матеріал можуть використовувати вчителі початкових класів та педагоги-організатори для проведення виховних заходів. Використовуючи розробку, педагоги зможуть донести до учнів основні віхи життя і творчості Тараса Шевченка. Презентація детально розкриває значення його поетичного та художнього доробку для розвитку української культури і свідомості нашого народу.
Тема: Урок-гра «Щасливий випадок» (Тарас Шевченко)Автор: Полігас Вікторія ОлександрівнаПро матеріал: Розробка уроку-гри спрямована на закріплення знань про життєвий шлях і творчий спадок Кобзаря. Авторка матеріалу пропонує об’єднати учнів у команди, використати ігрові методи та прийоми навчання. Саме це дозволить зацікавити дітей, активізувати їхні пам’ять та увагу.
Тема: Роздатковий матеріал на уроках української літератури, присвячений 205-річчю Т. Г. ШевченкаАвтор: Макаренко Лариса МихайлівнаПро матеріал: Роздатковий матеріал містить ігри, вправи, завдання і конкурси, які неодмінно активізують дітей. Велика кількість різноманітних завдань допоможе залучити до роботи кожного учня.
Тема: Урок-свято. Т. Шевченко – великий син України.Автор: Шевчук Світлана ВасилівнаПро матеріал: Матеріал допоможе вчителю розширити знання учнів про основні етапи життя і творчості Т. Г. Шевченка. Проведення уроку-свята сприятиме успішному вихованню національної самосвідомості школярів, формуватиме вміння працювати у команді та взаємодіяти.
Тема: Презентація «Т. Г. Шевченко»Автор: Ладнова ЮліяПро матеріал: Розробка дуже змістовна і складається з 62 слайдів. Це дозволить обрати найбільш інформативні та яскраві зображення для використання під час уроків та позакласних заходів. Переглянувши презентацію, діти зможуть ознайомитися з поетичними та художніми творами Шевченка, дізнаються, як саме вшановують Кобзаря в сучасній Україні та світі.
Тема: Урок «Тарас Шевченко – відомий і невідомий»Автор: Фарбатюк Олена ВалеріївнаПро матеріал: Розробка містить конспект уроку та презентацію про відомі та нещодавно відкриті факти із життя та творчості Кобзаря. Матеріал неодмінно буде корисним під час проведення уроку української літератури у 9 класі, а також при організації виховного чи позакласного заходу.
На Урок. Виховна година. День народження Шевченка: проводимо виховну годину цікаво
Виховна година
День народження Шевченка: проводимо виховну годину цікаво
6 березня 0 Читати: 7 хвилини
Журнал «На Урок»
Редакція
Ідеї проведення виховної години, присвяченої 205 річниці від народження Кобзаря.
Яким ви бачите ідеальне святкування дня народження? Веселим, чи не так? З конкурсами, посмішками та жартами.
День народження Тараса Григоровича Шевченка святкують у кожній школі. Ми провели чимало заходів класично та традиційно. Але Тарас Григорович був не лише Пророком, а й доброю і прогресивною людиною, полюбляв веселі компанії, жарти і модний одяг. Пропонуємо декілька ідей для оригінального святкування дня народження Кобзаря.
«ТарасFest»
Послухайте разом з учнями пісні на слова Шевченка, заспівані сучасними виконавцями. Покажіть, що творчість Кобзаря цікава сучасним митцям та що вона актуальна й сьогодні. Обговоріть із дітьми їхнє враження від цих композицій. Можна дати учням завдання зробити музичну добірку на слова Шевченка.
Тож хто з сучасних виконавців записав пісню на слова Кобзаря?
- «Скрябін» – «Мені однаково»;
- «Мертвий півень» – «Садок вишневий»;
- Сестри Тельнюк – «Царице неба і землі»;
- «Тарасова ніч» – «Заповіт»;
- Ірина Білик – «Бандуристе, орле сизий»;
- «Кому вниз» – «Розрита могила», «Суботів»;
- «Тартак» – «Косар»;
- Фома та гурт «Мандри» – «Думи мої».
Сторітелінг
Ваші учні вже знають біографію Шевченка, але знайомі вони з її класичною програмною версією. Покажіть інший образ Кобзаря. Розкажіть школярам біографію Тараса Григоровича, застосовуючи метод сторітелінгу . Або ж запропонуйте учням розповісти історію про дитинство Шевченка своїми словами, наче вони розповідають про знайомого. Поцікавтеся, чи товаришували б ваші учні з Тарасом, якби жили у той час.
Під час підготовки до сторітелінгу за біографією Шевченка ви можете використати матеріали статті, розміщеної у журналі «На Урок» , «Тарас Шевченко – український Джедай».
Або обговоріть твори Шевченка. Можна запропонувати створити альтернативний фінал твору, який ви проходите за програмою. Чи разом з учнями уявіть, що було б, якщо зустрілися персонажі з різних творів Кобзаря, які б могли відбутися між ними діалоги.
Жіноча доля у творчості Шевченка
Запропонуйте учням обговорити жіночі образи у творах Шевченка. Подивіться на проблеми української жінки-селянки з точки зору сучасної людини. Важливо, щоб діти простежили зміни у суспільстві, які відбулись після написання Кобзарем своїх творів. Що зробив для цих перетворень Тарас Григорович?
Які найвідоміші твори Шевченка, присвячені жіночій долі? «Катерина», «Тополя», «Причинна» , «Наймичка», «Марія» .
Поставте учням такі запитання:
- Героїні творів Шевченка Катерина, Марія, Анна. Хто вони? Які вони?
- Що ви знаєте про родину Кобзаря? Його матір та сестер?
- Чи є зв’язок між долею близьких Тараса Шевченка та жіночими образами в його творах?
Живопис Шевченка
А чи знають учні, що Тарас Григорович не лише поет, а ще й художник. Розкажіть дітям про цю частину життя Шевченка та продемонструйте картини, написані Кобзарем.
А щоб задіяти увагу учнів, продемонструйте їм роботи Шевченка. Дайте змогу учням висловити свої думки та враження. А потім запитайте, що ж, на їхню думку, об’єднує картини. Розкажіть цікаві факти про Шевченка-художника, наприклад про те, що художній доробок перевищує літературний, тобто зображень більше, ніж віршів.
Щоб учні сприймали Шевченка не лише як суворого чоловіка з вусами, який дивиться з портрета в кожному кабінеті української мови і літератури, а як людину, яка теж любила жартувати та вміла радіти життю, запропонуйте знайти або створити самостійно меми, пов’язані з Кобзарем. Можна навіть провести невеличкий конкурс на найдотепніший мем.
Шевченко у сучасній творчості
Квантовий стрибок Шевченка
Автор проекту Олександр Грехов «Квантовий стрибок Шевченка» робить Кобзаря ближчим до сьогодення та зрозумілішим сучасній молоді. Художник зображує поета в різних образах поп-культури.
Шевченко – супергерой!
Художник Андрій Єрмоленко зобразив Тараса Григоровича у незвичних образах: супергероя, будди, Елвіса, рок-зірки та космонавта. Продемонструйте учням новий новий погляд на головну постать в українській літературі.
Портрети Шевченка, намальовані дітьми
Не лише відомі митці малюють портрети Шевченка. Запропонуйте учням намалювати Кобзаря таким, яким вони його бачать. У пригоді стануть відомі зображення поета. Також ви можете знайти фото та автопортрети, не дуже відомі широкому колу, та запропонувати учням намалювати Шевченка.
Це допоможе зробити всесвітньо відомого поета ближчим до кожного учня, дозволить відійти від звичного образу суворого чоловіка, який дивиться з-під чола.
Молодь має право на свого Шевченка!
Школа. 50 корисних розробок для класних керівників із Бібліотеки «На Урок»
Школа
50 корисних розробок для класних керівників із Бібліотеки «На Урок»
27 лютого 0 Читати: 23 хвилини
Журнал «На Урок»
Редакція
Добірка розробок, які стануть у пригоді класному керівникові.
Бібліотека Освітнього проекту «На Урок» від початку створювалася для взаємного обміну матеріалами між учителями. Кожен педагог розуміє рівень навантаження колеги. Інколи воно сягає такої межі, що здається, далі вже нікуди. І саме тут у пригоді стають матеріали з нашої Бібліотеки.
Ми вдячні кожному, хто зареєструвався чи зареєструється на інтернет-конференцію «Психолого-педагогічні аспекти роботи вчителя: класне керівництво та виховна робота», яка відбувася 23 лютого 2019 року. Саме тому зробили добірку із 50 потрібних і важливих у роботі класного керівника матеріалів.
Батьківські збори
Назва: Дитяча агресивність та її причини. Чи вміємо ми слухати та чути своїх дітей?
Про матеріал: Розробка для 1 класу. До зборів додається презентація, відеоролик (посилання на YouTube) та вправи для батьків. Матеріали допоможуть вчителю в роботі з батьками.
Про матеріал: Розробка для 1 класу. До зборів додається презентація, відеоролик (посилання на YouTube) та вправи для батьків. Матеріали допоможуть вчителю в роботі з батьками.
Назва: Батьківські збори у формі тренінгу
Про матеріал: Ознайомчий матеріал, який допоможе вчителю організувати продуктивні батьківські збори. Вчитель більше дізнається про моделі поведінки людей та оптимальні шляхи донесення до них важливої інформації.
Про матеріал: Ознайомчий матеріал, який допоможе вчителю організувати продуктивні батьківські збори. Вчитель більше дізнається про моделі поведінки людей та оптимальні шляхи донесення до них важливої інформації.
Назва: Перші батьківські збори з батьками майбутніх першокласників
Про матеріал: Використовуючи цю розробку, вчитель допоможе батькам познайомитися та краще взнати один одного для подальшої усіпшної взаємодії. Батьки у свою чергу більше дізнаються про навчальні дні НУШ, та зануряться в атмосферу, в якій працюватимуть діти щодня.
Про матеріал: Використовуючи цю розробку, вчитель допоможе батькам познайомитися та краще взнати один одного для подальшої усіпшної взаємодії. Батьки у свою чергу більше дізнаються про навчальні дні НУШ, та зануряться в атмосферу, в якій працюватимуть діти щодня.
Назва: Батьківські збори без стресів
Про матеріал: Поради класному керівникові до проведення батьківських зборів. Представлені рекомендації допоможуть швидко підготуватися до батьківських зборів та подати достовірну інформацію батькам особисто.
Про матеріал: Поради класному керівникові до проведення батьківських зборів. Представлені рекомендації допоможуть швидко підготуватися до батьківських зборів та подати достовірну інформацію батькам особисто.
Назва: Батьківські збори «Позитивне батьківство»
Про матеріал: Розробка батьківських зборів для батьків другокласників. Включає вправи «Галявина виховання», інтерактивну гру «Незакінчене речення» та вправу «Скринька почуттів».
Про матеріал: Розробка батьківських зборів для батьків другокласників. Включає вправи «Галявина виховання», інтерактивну гру «Незакінчене речення» та вправу «Скринька почуттів».
Назва: Батьківські збори у 5 класі «Адаптація. Взаємна співпраця – запорука успіху»
Про матеріал: Матеріал для проведення батьківських зборів на тему адаптації. Поради батькам щодо виховання дитини та подолання проявів дезадаптації у п’ятикласників.
Про матеріал: Матеріал для проведення батьківських зборів на тему адаптації. Поради батькам щодо виховання дитини та подолання проявів дезадаптації у п’ятикласників.
Назва: «Першокласник у сім'ї та школі» (Методичні матеріали для вчителів щодо роботи з батьками першокласників)
Про матеріал: Методичні матеріали для вчителів щодо роботи з батьками першокласників. У осібнику представлені орієнтовні теми батьківських зборів для 1-4 класів. Готові сценарії родинних свят, батьківських зборів тощо.
Про матеріал: Методичні матеріали для вчителів щодо роботи з батьками першокласників. У осібнику представлені орієнтовні теми батьківських зборів для 1-4 класів. Готові сценарії родинних свят, батьківських зборів тощо.
Назва: Батьківські посиденьки «У моїй сім'ї росте підліток»
Про матеріал: Батьківські збори – важливий елемент спілкування між учнями, батьками та вчителем. Представлена розробка допоможе провести батьківські збори невимушено, в теплій обстановці, що допоможе встановити більш глибші емоційні зв'язки.
Про матеріал: Батьківські збори – важливий елемент спілкування між учнями, батьками та вчителем. Представлена розробка допоможе провести батьківські збори невимушено, в теплій обстановці, що допоможе встановити більш глибші емоційні зв'язки.
Назва: Протокол батьківських зборів у 11 класі
Про матеріал: На допомогу класному керівникові. Зразок протоколу батьківських зборів у 11 класі.
Про матеріал: На допомогу класному керівникові. Зразок протоколу батьківських зборів у 11 класі.
Назва: Пам'ятка про проведення інструктажів з техніки безпеки з учнями класу та їх батьками
Про матеріал: На період шкільних канікул і в позаурочний час класний керівник проводить інструктажі з техніки безпеки з учнями і їхніми батьками. Пропонована розробка покликана допомогти педагогу краще організувати цей процес.
Про матеріал: На період шкільних канікул і в позаурочний час класний керівник проводить інструктажі з техніки безпеки з учнями і їхніми батьками. Пропонована розробка покликана допомогти педагогу краще організувати цей процес.
Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.
Години спілкування
Назва: Бесіда: Професії моїх батьків
Про матеріал: Розробка допоможе поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, розширити знання дітей про професії своїх батьків, розвивати зв’язне мовлення, виховувати сумлінне ставлення до праці.
Про матеріал: Розробка допоможе поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, розширити знання дітей про професії своїх батьків, розвивати зв’язне мовлення, виховувати сумлінне ставлення до праці.
Назва: Виховна година спілкування: «Уміємо бути вдячними»
Про матеріал: Мета години спілкування – допомогти глибше засвоїти моральне поняття «доброта»; спонукати в учнів бажання висловлювати вдячність за все те добре, що вони отримують.
Про матеріал: Мета години спілкування – допомогти глибше засвоїти моральне поняття «доброта»; спонукати в учнів бажання висловлювати вдячність за все те добре, що вони отримують.
Назва: Година спілкування «Наші права – щасливе дитинство»
Про матеріал: Розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини. Навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.
Про матеріал: Розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини. Навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.
Назва: Година спілкування «Скажи, хто твій друг»
Про матеріал: У розробці представлені практичні поради, творчі та інтелектуальні завдання для вихованців початкового та основного навчального рівнів.
Про матеріал: У розробці представлені практичні поради, творчі та інтелектуальні завдання для вихованців початкового та основного навчального рівнів.
Назва: Година спілкування: «Ми рівні – ми різні»
Про матеріал: Пропонована розробка сприятиме розвитку толерантного світосприйняття в дітей.
Про матеріал: Пропонована розробка сприятиме розвитку толерантного світосприйняття в дітей.
Назва: Година спілкування "Булінг «Мій світ без насильства»"
Про матеріал: Не варто оминати увагою проблему булінгу в школі. Представлена розробка допоможе продуктивно обговорити з дітьми зазначену проблему.
Про матеріал: Не варто оминати увагою проблему булінгу в школі. Представлена розробка допоможе продуктивно обговорити з дітьми зазначену проблему.
Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.
Виховні години
Назва: Виховна година «У світі емоцій»
Про матеріал: Практичні поради до проведення заходу, який ознайомить учнів із світом позитивних і негативних емоцій. Розробка містить декілька ігор, які стануть у пригоді для розвитку емоційного інтелекту в учнів.
Про матеріал: Практичні поради до проведення заходу, який ознайомить учнів із світом позитивних і негативних емоцій. Розробка містить декілька ігор, які стануть у пригоді для розвитку емоційного інтелекту в учнів.
Назва: Виховний захід «Поговоримо про кохання» для учнів 9 – 11 класів
Про матеріал: Виховний захід для учнів 9 – 11 класів, метою якого є формування шанобливого ставлення до даного почуття, викликати в учнів роздуми про кохання. Його вплив на характер і поведінку людей. Виховувати почуття ніжності, щирості, взаємоповаги.
Про матеріал: Виховний захід для учнів 9 – 11 класів, метою якого є формування шанобливого ставлення до даного почуття, викликати в учнів роздуми про кохання. Його вплив на характер і поведінку людей. Виховувати почуття ніжності, щирості, взаємоповаги.
Назва: Виховна година: «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки»
Про матеріал: Кожна дитина повинна знати свої права та обов'язки, щоб із легкістю ними оперувати в потрібній для нього ситуації. Цей матеріал допоможе класному керівнику під час проведення виховної години.
Про матеріал: Кожна дитина повинна знати свої права та обов'язки, щоб із легкістю ними оперувати в потрібній для нього ситуації. Цей матеріал допоможе класному керівнику під час проведення виховної години.
Назва: Виховна година «Вільні творять майбутнє!»
Про матеріал: Сценарій виховного заходу, приуроченого до 5 річниці Революції Гідності та Свободи.
Про матеріал: Сценарій виховного заходу, приуроченого до 5 річниці Революції Гідності та Свободи.
Назва: Виховна година «Свято Дружби»
Про матеріал: Сценарій виховної години «Свято Дружби». Рекомендовано для роботи з учнями 3-4 класів. До свята бажано підготувати 2-3 тематичні презентації на дану тему з фотографіями учнів класу, в якому проводиться захід. Мета заходу – переконати учнів у цінності дружби та теобхідності виховувати в своєму характері такі риси як доброзичливість і взаємодопомога.
Про матеріал: Сценарій виховної години «Свято Дружби». Рекомендовано для роботи з учнями 3-4 класів. До свята бажано підготувати 2-3 тематичні презентації на дану тему з фотографіями учнів класу, в якому проводиться захід. Мета заходу – переконати учнів у цінності дружби та теобхідності виховувати в своєму характері такі риси як доброзичливість і взаємодопомога.
Назва: Впровадження нових технологій в систему педагогічної роботи з батьками. Виховна система «Школа – родина»
Про матеріал: Матеріал допоможе в організації взаємодії вчителів та батьків, створенні сприятливих умов для виховання учнів. Адже родина відіграє ключову роль у вихованні дитини.
Про матеріал: Матеріал допоможе в організації взаємодії вчителів та батьків, створенні сприятливих умов для виховання учнів. Адже родина відіграє ключову роль у вихованні дитини.
Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.
Планування
Назва: Виховний план для 1 класу І семестр за Концепцією НУШ
Назва: Виховний план для 1 класу ІІ семестр за Концепцією НУШ
Про матеріал: Розробки містять детальне планування виховної роботи у першому класі, додатково автор додала матеріали для друку, які ви можете знайти в архівах.
Назва: Виховний план для 1 класу ІІ семестр за Концепцією НУШ
Про матеріал: Розробки містять детальне планування виховної роботи у першому класі, додатково автор додала матеріали для друку, які ви можете знайти в архівах.
Назва: ГПД в НУШ. Планування та організація роботи
Про матеріал: Посібник містить матеріали, які можуть бути використані під час організації навчально-виховної діяльності групи продовженого дня. У ньому містяться методичні рекомендації щодо організації роботи, нормативні документи, які регулюють діяльність роботи вихователя ГПД, щоденний план роботи вихователя, планування та виховні заходи складені відповідно до вимог Типової освітньої програми.
Про матеріал: Посібник містить матеріали, які можуть бути використані під час організації навчально-виховної діяльності групи продовженого дня. У ньому містяться методичні рекомендації щодо організації роботи, нормативні документи, які регулюють діяльність роботи вихователя ГПД, щоденний план роботи вихователя, планування та виховні заходи складені відповідно до вимог Типової освітньої програми.
Назва: Програма з національно-патріотичного виховання
Про матеріал: Програма розрахована на три роки та охоплює різні сторони патріотичного виховання школярів.
Про матеріал: Програма розрахована на три роки та охоплює різні сторони патріотичного виховання школярів.
Назва: Зразок планування роботи з батьками
Про матеріал: Робота з батьками вимагає виваженого підходу задля максимальної ефективності. У розробці ви знайдете детальний план та шаблон протоколу батьківських зборів.
Про матеріал: Робота з батьками вимагає виваженого підходу задля максимальної ефективності. У розробці ви знайдете детальний план та шаблон протоколу батьківських зборів.
Назва: План роботи на канікулах вчителя та класного керівника
Про матеріал: План роботи вчителя на канікулах повинен бути продуктивним та пізнавальним. Ці матеріали допоможуть Вам реалізувати та полегшити свою роботу.
Про матеріал: План роботи вчителя на канікулах повинен бути продуктивним та пізнавальним. Ці матеріали допоможуть Вам реалізувати та полегшити свою роботу.
Назва: Титульні сторінки календарних планів
Про матеріал: Декілька оформлених титульних сторінок календарно-тематичного планування. Текст можна редагувати в Word.
Про матеріал: Декілька оформлених титульних сторінок календарно-тематичного планування. Текст можна редагувати в Word.
Назва: План виховної роботи з учнями 9 класу
Про матеріал: Розробка містить план виховної роботи з учнями 9 класу, виховні заходи та циклограму проведення бесід з техніки безпеки, роботу з батьками та індивідуальну роботу з учнями.
Про матеріал: Розробка містить план виховної роботи з учнями 9 класу, виховні заходи та циклограму проведення бесід з техніки безпеки, роботу з батьками та індивідуальну роботу з учнями.
Назва: Виховний план 7 класу (2 семестр) 2018/2019 рр.
Про матеріал: Виховний план 7 класу на 2 семестр 2019 року стане у пригоді класним керівникам.
Про матеріал: Виховний план 7 класу на 2 семестр 2019 року стане у пригоді класним керівникам.
Назва: План роботи учнівської ради
Про матеріал: Зразок плану роботи учнівської ради (річний та помісячний). План містить короткий аналіз роботи учнівського самоврядування за минулий рік та планування роботи центрів учнівської ради нового скликання.
Про матеріал: Зразок плану роботи учнівської ради (річний та помісячний). План містить короткий аналіз роботи учнівського самоврядування за минулий рік та планування роботи центрів учнівської ради нового скликання.
Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.
Психологія
Назва: Вернісаж казкових героїв або казкотерапія для малят
Про матеріал: Казкотерапію, про яку йдеться у розробці, можна використовувати у роботі з невпевненими, сором'язливими, брехливими, агресивними дітьми, а також у випадках різного роду психосоматичних захворювань.
Про матеріал: Казкотерапію, про яку йдеться у розробці, можна використовувати у роботі з невпевненими, сором'язливими, брехливими, агресивними дітьми, а також у випадках різного роду психосоматичних захворювань.
Назва: Програма розвитку особистісної компетентності обдарованих учнів
Про матеріал: Ця програма розвитку особистісної компетентності обдарованих учнів спрямована на формування здатності дитини до індивідуального сприйняття і відображення навколишнього світу через усвідомлення пережитих почуттів і відчуттів.
Про матеріал: Ця програма розвитку особистісної компетентності обдарованих учнів спрямована на формування здатності дитини до індивідуального сприйняття і відображення навколишнього світу через усвідомлення пережитих почуттів і відчуттів.
Назва: Буклет «Як подолати свій страх»
Про матеріал: Кожен з нас має свої страхи. Деякі можуть довго не турбувати, з декотрими ми стикаємося щодня. Як побороти страхи? Пропоновані поради від психологаі допоможуть знайти способи протидії і подолання цього явища.
Про матеріал: Кожен з нас має свої страхи. Деякі можуть довго не турбувати, з декотрими ми стикаємося щодня. Як побороти страхи? Пропоновані поради від психологаі допоможуть знайти способи протидії і подолання цього явища.
Назва: Тренінгове заняття «Самореалізація вчителя шляхом самосприймання, самоствердження в ході роботи з вирішенням проблем в учнівському середовищі»
Про матеріал: Матеріал допоможе вчителю у вирішенні повсякденних проблем й усвідомленні важливості прийняття свого «Я» з усіма перевагами та недоліками задля збереження психічного та фізичного здоров’я.
Про матеріал: Матеріал допоможе вчителю у вирішенні повсякденних проблем й усвідомленні важливості прийняття свого «Я» з усіма перевагами та недоліками задля збереження психічного та фізичного здоров’я.
Назва: Психологічна просвіта «Методи та способи підвищення навчальної мотивації учнів»
Про матеріал: Мотивація до навчання та пізнавальної діяльності є важливим чинником, що впливає на ефективність навчального процесу. Активізувати пізнавальну діяльність учня без формування мотивації дуже важко. Пропонований матеріал має ознайомити педагогів із основними методами та способами підвищення навчальної мотивації учнів, які доцільно використовувати як в початковій, так і в середній та старшій ланках.
Про матеріал: Мотивація до навчання та пізнавальної діяльності є важливим чинником, що впливає на ефективність навчального процесу. Активізувати пізнавальну діяльність учня без формування мотивації дуже важко. Пропонований матеріал має ознайомити педагогів із основними методами та способами підвищення навчальної мотивації учнів, які доцільно використовувати як в початковій, так і в середній та старшій ланках.
Назва: Психологічні проблеми мотивації навчальної діяльності
Про матеріал: Виступ на педраді на тему «Психологічні проблеми мотивації навчальної діяльності». Розробка містить низку анкет та пам'яток.
Про матеріал: Виступ на педраді на тему «Психологічні проблеми мотивації навчальної діяльності». Розробка містить низку анкет та пам'яток.
Назва: Психологічна гра «Мій гендерний дисплей»
Про матеріал: Психологічна гра «Мій гендерний дисплей», рекомендована для учнів 8-11 класів, включає різноманітні пропедевтичні й розвивальні психологічні вправи для самовираження старшокласників, конструктивного вирішення конфліктних ситуацій з акцентом на статеву ідентифікацію, прищеплення поваги до представників протилежної статі. Час проведення – 45 хв.
Про матеріал: Психологічна гра «Мій гендерний дисплей», рекомендована для учнів 8-11 класів, включає різноманітні пропедевтичні й розвивальні психологічні вправи для самовираження старшокласників, конструктивного вирішення конфліктних ситуацій з акцентом на статеву ідентифікацію, прищеплення поваги до представників протилежної статі. Час проведення – 45 хв.
Назва: Тренінгове заняття «БУДЬ СОБОЮ» для учнів старшої школи
Про матеріал: Пропонована розробка допоможе розвинути здатність встановлювати і підтримувати психологічний контакт у спілкуванні, сприятиме самопізнанню учасників, допоможе усунути внутрішні бар'єри і підвищити ефективність комунікації та взаємодії у команді.
Про матеріал: Пропонована розробка допоможе розвинути здатність встановлювати і підтримувати психологічний контакт у спілкуванні, сприятиме самопізнанню учасників, допоможе усунути внутрішні бар'єри і підвищити ефективність комунікації та взаємодії у команді.
Назва: Психологічний практикум «Рефреймінг у НВП та повсякденному житті педагога»
Презентація до психологічного практикуму «Рефреймінг у НВП та повсякденному житті педагога»
Про матеріал: Метою цього психологічного практикуму є ознайомлення учасників семінару із прийомом творчого та позитивного мислення РЕФРЕЙМІНГ, освоєння на практиці техніки рефреймінгу, вироблення особистісних стратегій рефреймінгу в умовах освітнього простору та повсякденного життя, подолання внутрішніх бар'єрів, страхів, невпевненності, розвиток емпатійних здібностей педагогів.
Презентація до психологічного практикуму «Рефреймінг у НВП та повсякденному житті педагога»
Про матеріал: Метою цього психологічного практикуму є ознайомлення учасників семінару із прийомом творчого та позитивного мислення РЕФРЕЙМІНГ, освоєння на практиці техніки рефреймінгу, вироблення особистісних стратегій рефреймінгу в умовах освітнього простору та повсякденного життя, подолання внутрішніх бар'єрів, страхів, невпевненності, розвиток емпатійних здібностей педагогів.
Назва: Тренінг особистого зростання для вчителів
Про матеріал: Тренінг особистого зростання для вчителів допоможе сформувати в молодого вчителя впевненість у правильному виборі професії, вчитиме діяти та спілкуватися, стимулюватиме бажання підвищувати свій професійний рівень, активізуватиме творчий потенціал кожного молодого педагога.
Про матеріал: Тренінг особистого зростання для вчителів допоможе сформувати в молодого вчителя впевненість у правильному виборі професії, вчитиме діяти та спілкуватися, стимулюватиме бажання підвищувати свій професійний рівень, активізуватиме творчий потенціал кожного молодого педагога.
Додаткові матеріали
Назва: Програма профілактики тривожності випускників під час підготовки до ЗНО
Про матеріал: Комплексна програма профілактики тривожності випускників буде корисною практичним психологам і соціальним педагогам, класним керівникам, учням, батькам при проведенні системи заходів, що передбачають створення стабільної сприятливої атмосфери, зменшення ймовірності виникнення стресових ситуацій і підвищення функціональних можливостей учнів.
Про матеріал: Комплексна програма профілактики тривожності випускників буде корисною практичним психологам і соціальним педагогам, класним керівникам, учням, батькам при проведенні системи заходів, що передбачають створення стабільної сприятливої атмосфери, зменшення ймовірності виникнення стресових ситуацій і підвищення функціональних можливостей учнів.
Назва: Психолого-педагогічна характеристика класу
Про матеріал: Однією з умов успішної виховної діяльності є вивчення стану й ефективності виховного процесу класу. Саме цей пункт плану дає можливість класному керівнику ретельно проаналізувати інформацію про розвиток особистості учнів зокрема та формування колективу класу в цілому. А також визначити стан і результати виховного процесу за минулий навчальний рік.
Про матеріал: Однією з умов успішної виховної діяльності є вивчення стану й ефективності виховного процесу класу. Саме цей пункт плану дає можливість класному керівнику ретельно проаналізувати інформацію про розвиток особистості учнів зокрема та формування колективу класу в цілому. А також визначити стан і результати виховного процесу за минулий навчальний рік.
Назва: Поради батькам, які виховують дитину з порушеннями зору
Про матеріал: Найважливішим у вихованні дітей із порушеннями зору є те, що вже з раннього дитинства вони повинні рости і навчатись так, як і всі інші діти. Аби діти розвивалися більш гармонійно, батькам варто запропонувати ъм використати зазначені поради.
Про матеріал: Найважливішим у вихованні дітей із порушеннями зору є те, що вже з раннього дитинства вони повинні рости і навчатись так, як і всі інші діти. Аби діти розвивалися більш гармонійно, батькам варто запропонувати ъм використати зазначені поради.
Назва: Розробка виховної години на тему «Агресія в інтернеті або кібербулінг» (презентація)
Про матеріал: У розробці виховної години розглядається новітня форму агресії – кібербулінг – із застосуванням гаджетів та інтернету. У презентації докладно вивчається історія питання та містяться практичні поради щодо подолання кібербулінгу.
Про матеріал: У розробці виховної години розглядається новітня форму агресії – кібербулінг – із застосуванням гаджетів та інтернету. У презентації докладно вивчається історія питання та містяться практичні поради щодо подолання кібербулінгу.
Назва: Проектна діяльність у виховній роботі
Про матеріал: Розробка допоможе зацікавити учнів навчальним предметом та згуртувати клас. Розглядаються головні ролі педагога та основні вимоги до використання методу проектної діяльності.
Про матеріал: Розробка допоможе зацікавити учнів навчальним предметом та згуртувати клас. Розглядаються головні ролі педагога та основні вимоги до використання методу проектної діяльності.
Назва: Методичні рекомендації «Ігрові технології»
Про матеріал: Інформація про інтерактивні ігрові технології у початковій школі, які можна використати для підвищення успішності учнів.
Про матеріал: Інформація про інтерактивні ігрові технології у початковій школі, які можна використати для підвищення успішності учнів.
Назва: Педагогічна діагностика і виховний процес, як складові розвитку виховної системи
Про матеріал: Найважливішою функцією класного керівника є виховна. Бути вихователем – це означає вміти трансформувати цілі, що їх поставило суспільство перед навчальним закладом, у конкретні педагогічні завдання – формування необхідних якостей особистості у кожного учня.
Про матеріал: Найважливішою функцією класного керівника є виховна. Бути вихователем – це означає вміти трансформувати цілі, що їх поставило суспільство перед навчальним закладом, у конкретні педагогічні завдання – формування необхідних якостей особистості у кожного учня.
Назва: Інформаційні матеріали для друку: гаряча лінія та допомога дітям
Про матеріал: Плакат формату А4. Роздрукуйте його та розмістіть на стіні інформації в кабінеті чи фойє школи, аби школярі могли бачити номери телефонів, за якими вони можуть звернутися у разі ситуації булінгу та інших проблем.
Про матеріал: Плакат формату А4. Роздрукуйте його та розмістіть на стіні інформації в кабінеті чи фойє школи, аби школярі могли бачити номери телефонів, за якими вони можуть звернутися у разі ситуації булінгу та інших проблем.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
Виховна година. День Святителя Миколая Чудотворця. Як провести виховну годину до Дня святого МиколаяЖурнал Бібліотека Тести Підвищення кваліфікації Конкурси Олімпіада Осінь 2020 Інше Додати розробку Душніцька Ірина Ігорівна Ви автор...